Nabór wykładowców z doświadczeniem w przemyśle do prowadzenia zajęć dla studentów studiów II stopnia kierunku Inżynieria Środowiska

Realizując projekt „Inżynieria i Ochrona Środowiska na AGH – kierunki zamawiane” Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska ogłasza:

1. Tematyka wykładów powinna wykraczać poza obligatoryjne zajęcia dla studentów II stopnia kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska (programy zajęć obligatoryjnych dostępne są na stronie: http://syllabuskrk.agh.edu.pl/2013-2014/pl/treasuries/academy_units/6/study_plans)

Program wykładów dotyczyć powinien praktycznych zagadnień związanych z realizacją działań w dziedzinie Inżynierii Środowiska, w szczególności:

• Problematyki uzyskiwania uprawnień geologicznych, hydrogeologicznych i geotechnicznych

• Praktycznych aspektów prowadzenia prac badawczych i eksploatacji zasobów środowiska,

• Zagrożeń występujących w trakcie prowadzenia prac w terenie i sposobów ich ograniczania, postępowanie w sytuacjach awaryjnych, zarządzania ryzykiem

• Praktycznych aspektów sporządzania opracowań środowiskowych, dokumentacji, ekspertyz,

• Praktycznych aspektów bezpiecznej eksploatacji obiektów przemysłowych mogących stanowić zagrożenie dla środowiska,

• Zagrożeń wynikających z prowadzenia działań ingerujących w środowisko,

• Przeobrażeń warunków naturalnych wywołanych eksploatacją zasobów środowiska,

• Zagadnień związanych z likwidacją obiektów uciążliwych i stanowiących zagrożenie dla środowiska,

• Likwidacji katastrof naturalnych i wywołanych działalnością człowieka,

2. Program wykładów powinien obejmować 5 h lekcyjnych.

3. Termin wykładów: kwiecień-czerwiec 2014

4. Wymagania:

Kandydat na wykładowcę powinien:

a) Posiadać wiedzę potrzebną do przeprowadzenia wykładów z zakresu Inżynierii Środowiska,

c) Przedstawić oryginalną tematykę i ramowy program wykładów

5. Wymagania formalne:

Kandydat winien złożyć wniosek wraz z CV, tematyką wykładów oraz proponowaną stawką brutto wynagrodzenia za godzinę wykładu.

6. Terminy procedury kwalifikacyjnej:

a) Termin składania wniosków: – 15 kwietnia 2014 r.

b) Termin ogłoszenia wyników naboru: – 18 kwietnia 2014 r.

7. Wyłonienie wykładowcy odbędzie się na podstawie zgłoszonych ofert. Podstawowymi kryteriami oceny będzie doświadczenie zawodowe kandydata, oryginalność przedstawionej tematyki wykładów z zakresu Inżynierii Środowiska oraz zaproponowana przez kandydata stawka wynagrodzenia za prowadzenie wykładów.

Dodatkowych informacji udziela mgr inż. Renata Nagwizda (tel. 12-617-50-35; e-mail: rnagwizda@geol.agh.edu.pl).