WYKŁADY ZAMAWIANE DLA STUDENTÓW II STOPNIA STUDIÓW NA KIERUNKU OCHRONA ŚRODOWISKA, WGGIOŚ

Zapraszamy studentów II stopnia kształcenia kierunku Ochrona Środowiska na cykl wykładów zamawianych, które prowadzone będą przez prof. dr hab. inż. Zbigniewa Sawłowiczaz Instytutu Nauk Geologicznych, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pierwszy wykład odbędzie się w czwartek 16 maja 2013 r., godz. 19.00-21.30, sala 213

Następne wykłady:

• 06.06.2013 godz. 19.00 sala 213
  • 27.06.2013 godz. 19.00 sala 213

Tematyka wykładów

Wybrane aspekty surowców mineralnych: środowisko, ekonomia, polityka, zagrożenia i nadzieje”

• wpływ geologii, ekonomii i polityki na poszukiwania, eksploatację i zamykanie kopalń;

• nietypowe technologie eksploatacji i składowania (gaz łupkowy i CCS);

• recyckling i nowe technologie, a zmniejszenie wydobycia surowców nieodnawialnych; odnawialne i nieodnawialne surowce mórz i oceanów;

• energia z oceanu;

• współczesne procesy złożotwórcze;

• obawy środowiskowe przed, w trakcie i po eksploatacji surowców; potencjalne konflikty przyszłości.