OCHRONA ŚRODOWISKA II STOPIEŃ – WYKŁADY ZAMAWIANE

Zapraszamy studentów II stopnia kształcenia kierunku Ochrona Środowiska na drugi cykl wykładów zamawianych, które prowadzone będą przez prof. dr hab. inż. Zbigniewa Sawłowicza.

Pierwszy wykład odbędzie się w czwartek 24 maja 2012 r., godz. 17.00 sala 213

Następne wykłady:

• 31.05.2012 godz. 17.00 sala 213
  • 14.06.2012 godz. 17.00 sala 213

Tematyka wykładów:

prof. dr hab. inż. Zbigniew Sawłowicz z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wpływ eksploatacji surowców mineralnych na środowisko

• wpływ geologii, ekonomii i polityki na poszukiwania, eksploatację i zamykanie kopalń
  • zagrożenia ze strony kopalń (podziemnie, odkrywkowe, otworowe, ługowanie, składowanie odpadów poeksploatacyjnych)

Surowce mórz i oceanów – współczesność, nadzieje i zagrożenia

• energia z oceanu (surowce energetyczne: ropa, gaz, hydraty gazowe, źródła alternatywne: pływy, fale, wiatr, gęstość, etc.)
  • przyszłość wybranych surowców
  • problemy eksploatacyjne
  • zanieczyszczenie oceanów (naturalne i antropogeniczne)

O kolejnych terminach wykładów (trzeci cykl wykładów prowadzonych przez specjalistów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie) poinformujemy Państwa poprzez ogłoszenia w gablotach, na stronie internetowej http://www.kierunkizamawiane.agh.edu.pl/ oraz drogą mailową.